Impreza Lotek 2020

Aeroklub Opolski wspólnie z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym serdecznie zaprasza wszystkich szybowników na Letni Obóz Treningowo Edukacyjny LOTEK 2020.

Podobnie jak w roku ubiegłym LOTEK 2020 przeprowadzony będzie w dwóch turnusach i na dwóch lotniskach! Pierwszy tydzień, w tradycyjnym terminie 1.08–08.08.2020 r. na lotnisku Aeroklubu Opolskiego (EPOP) w Polskiej Nowej Wsi. Drugi tydzień, 9.08–16.08.2020 r. na lotnisku Aeroklubu Jesenik w Mikulovicach (LKMI).

Kolejna edycja tej imprezy będzie okazją do treningu w lataniu przelotowym, zdobywania wiedzy oraz doświadczenia lotniczego. Organizatorzy zapraszają zarówno młodych jak i bardziej doświadczonych szybowników.

Celem zgrupowania LOTEK 2020 jest trening w lataniu przelotowym, integracja środowiska lotniczego, podnoszenie bezpieczeństwa, nauka bezpiecznego latania w terenie górzystym, podniesienie kwalifikacji pilotów oraz uzyskanie warunków do odznak FAI.

Pierwsza edycja obozu odbyła się w 2014 roku. Uczestnicy zgodnie podkreślali atuty miejsca: bardzo przyjazną atmosferę stworzoną przez Gospodarzy, doskonałe warunki termiczne, duże i bezpieczne lotnisko. Wśród przygotowanych zajęć dodatkowych uczestnicy mieli m.in. możliwość treningu samochodami na płycie poślizgowej, w ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa jazdy z przyczepami szybowcowymi. Wszyscy byli pod wrażeniem jednego z największych hangarów w Polsce.

Na lotnisku w Opolu oprócz latania w doskonałych warunkach termicznych, tradycyjnie prowadzone będą zajęcia z taktyki przelotowej. W Mikulowiacach uczestnicy poznawać będą specyfikę latania w warunkach górskich, oraz zapoznają się z procedurami obowiązującymi u naszych południowych sąsiadów. Nowa infrastruktura na obu lotniskach zachęca do przyjazdu z całymi rodzinami. Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe, Aeroklub Opolski i Aeroklub Jesenik zapraszają.

Ilość uczestników zgrupowania LOTEK 2020 jest ograniczona do 50 osób. Nie dotyczy członków AOP i KSS. O pierwszeństwie udziału w Obozie decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Udział w zgrupowaniu LOTEK 2020 możliwy jest w dowolnie wybranym okresie jego trwania (uczestnik wybiera zarówno termin przyjazdu jak i czas pobytu).

Minimalne wymagania dla uczestników zgrupowania LOTEK 2020:
1. ważna licencja pilota szybowcowego, ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie, oraz książka pilota szybowcowego z potwierdzeniem wykonania lotów kontrolnych (KUP),
2. uprawnienie do startów za samolotem lub/i za wyciągarką,
3. uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty,
4. komplet dokumentów szybowca oraz wymagane prawem ubezpieczenia – dla osób z własnym sprzętem.

Zgłoszenie udziału w Letnim Obozie Treningowo Edukacyjnym LOTEK należy wysłać mailem na adres: kssjezow@gmail.com lub wypełniając zgłoszenie online (po aktywacji strony).

•  Formularz rejestracyjny

Terminarz:
•  Rejestracja uczestników – od 1.08.2020 r., od godziny 8:00
•  Inauguracja LOTEK KSS-AOP 2020 – 1.08.2020 r. (sobota), od godz. 10:00
•  Zakończenie I Turnusu w Opolu – 8.08.2020 r. (sobota)
•  Przebazowanie z Opola do Jesenika – 9.08.2020 r.
•  Zakończenie II Turnusu i podsumowanie LOTKA – 116.08.2020 r. (niedziela)

Więcej informacji można znaleźć w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie Karkonoskiego Stowarzyszenia Szybowcowego.